Dream Theater Yeni Albümünü Duyurdu: “A View From The Top Of The World”

Progresif metal sahnesinin dev grubu Dream Theater yeni albümünü duyurdu ve detaylarını paylaştı.

“A View From The Top Of The World” isimli grubun ön beşinci stüdyo albümü, InsideOut Music/Sony Music aracılığıyla 22 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak.

Yedi şarkının yer aldığı albümün yapımcılığını John Petrucci, mühendisliğini ve ek yapımını James “Jimmy T” Meslin ve miksaj ile master’ı Andy Sneap tarafından yapıldı. Albümün kapak görseli ise grubun uzun süredir birlikte çalıştığı Hugh Syme imzası taşıyor.

James LaBrie, John Petrucci, Jordan Rudess, John Myung ve Mike Mangini’den oluşan kadro, pandemi dünyayı durma noktasına getirdiğinde son albümleri “Distance Over Time” ve “Scenes From A Memory”nin 20. yılını taçlandırmak için çıkılan turnenin ortasındaydı. Salgın nedeniyle LaBrie Kanada’da grubun geri kalanı da Amerika’da evlerinde karantinaya girdiler ve ilerleyen süreçte grubun yapımı yeni biten merkez üssünde LaBrie ile önce zoom üzerinden Mart 2021’den sonrada New York’da Petrucci ile yüz yüze albümün vokal kayıtlarını aldılar.

Petrucci, “Biz sadece enstrümanlarımızı çalmayı seviyoruz” diyor ve ekliyor, “Bu asla geçmez. Yaratıcı olmayı, yazmayı ve zihnimin o kısmını çalıştırmayı seviyorum. Bunu uzun zamandır yapabiliyoruz ve bunu hafife almıyoruz. Ne zaman bir araya gelsek, Kendimizi veya hayranlarımızı hayal kırıklığına uğratamayacağımızı biliyoruz, bu yüzden daha da çok denemeyi başarıyoruz.”

Şarkıcı James LaBrie ise “Her albüme ilkimizmiş gibi yaklaşıyoruz” diye ekliyor. “Harika bir yolculuktu, ama durmayacağız.”

Aşağıda albüm kapak görseli ve şarkı listesini bulabilirsiniz.

Dream Theater “A View From The Top Of The World” şarkı listesi:

  • 01. The Alien (9:32)
  • 02. Answering The Call (7:35)
  • 03. Invisible Monster (6:31)
  • 04. Sleeping Giant (10:05)
  • 05. Transcending Time (6:25)
  • 06. Awaken The Master (9:47)
  • 07. A View From The Top Of The World (20:24)

Kapak grup fotoğrafı: Rayon Richards

tr_TRTurkish