Dr. Skull Albümleri Lansman Gecesi

Uzun zamandır yolu gözlenen Dr. Skull albümleri nihayet dinleyiciyle buluşuyor.

80’ler sonu ve 90’lar başında iyiden iyiye hissedilen ülke yeraltı rock ve metal hareketliliğinin en mühim temsilcilerinden biri hiç kuşkusuz Ankaralı topluluk Dr. Skull idi.

Sırasıyla “Wory Zover” (1990), “Rools 4 Fools” (1992) ve “Hershey Yolunda!?” (1994) albümleriyle boy gösteren topluluk bir süre sonra dağılmıştı.

Topluluğun, çıktıklarında sadece kaset formatında yayımlanan bu 3 albümü, onca yıl sonra Hammer Müzik tarafından ilk kez CD ve LP formatlarında piyasaya sürülüyor.

Dinleyici tarafından merakla takip edilen bu basım süreci ise 24 Ocak Perşembe akşamı düzenlenecek bir lansman ile taçlandırılıyor.

Gecede, uzun yıllardır Taksim Dorock’taki performanslarıyla tanıdığımız ve daha önce iki kez Laneth Bir Gece etkinliklerinde sahne alıp,  bu etkinliklere özel adının başına “Dr.” ünvanı ekleyen, aynı zamanda da Dr.Skull’dan onaylı tek Dr.Skull cover grubu olan Razor sahne alacak.

Razor, sahnede sadece Dr.Skull şarkıları çalacak ve grubun üç albümünde yer almış 5 Dr.Skull üyesi; Baştepe, Ersöz, Alper, Mustafa ve Serdar bazen solo, bazen de birlikte Dr.Razor’a eşlik edecekler. Konser sonrası ise Dr.Skull üyeleri, CD ve plaklarını imzalayacaklar.

Sınırlı sayıda basılan albümlerin CD ve plak formatlarının ilk defa satışa sunulacağı, Hammer Müzik, Laneth ve Vera organizasyonuyla düzenlenen, yıllarca unutulmayacak ve tekrarı olmayacak bu gece, 24 Ocak Perşembe akşamı IF Beşiktaş’ta gerçekleşecek.

Kaçırmamakta fayda var.

tr_TRTurkish