Dönis’in Yaklaşan Albümünden Yeni Teklisi “Arar İnsan” Yayında

Alternatif sahnenin yeni ismi Dönis, iki hafta sonra yayımlanacak ilk albümü “1996”dan son teklisi “Arar İnsan” ile karşınızda!

Sanatçı, ilk albümü “1996” ile alternatif müziği synth mimarisi ve elektronik müziğin sofistike tınılarıyla birleştirerek modern bir nostalji atmosferi yaratıyor. “Heal Me” ve “Bulutlar” şarkılarında Billur Battal ve Canozan gibi sanatçılarla yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken çok yönlü sanatçı, yeni albümünden “Arar İnsan” adlı teklisiyle yeniden karşımızda.

Şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör Dönis’in yeni teklisi olan “Arar İnsan” aynı zamanda sanatçının iki hafta sonra yayınlanacak olan ilk albümü “1996”nın da son teklisi olma özelliğini taşıyor.

Dönis, yeni teklisinde her insanın hayatının belirli bir döneminde yaşadığı varoluşsal kaygılara değiniyor. Şarkının söz ve müziğini, aynı zamanda prodüktörlüğünü de üstlenen Dönis, yeni şarkısı “Arar İnsan”da insanın anlam arayışını anlatırken daha önceki şarkılarında da sıklıkla karşılaştığımız synth altyapısından yararlanıyor. Buruk bir mutluluk hissi uyandıran şarkıda synth altyapısının yanı sıra bas gitar da bize eşlik ediyor.

Dönis’in 15 Temmuz’da yayımlanacak albümü “1996”ın son teklisi “Arar İnsan”, 1 Temmuz’da BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

tr_TRTurkish