Doksanlı Yılların Sonundan Bir David Bowie Konser Albümü “Something in the Air” Yayında

David Bowie’nin doksanlı yılların kapanışını yaptığı ve ilk kez gün ışığına çıkan konser albümü “Something in the Air” dinleyiciyle buluştu.

Geçen hafta detaylarıyla birlikte konserde yer alan “Drive-In Saturday” kaydının paylaşıldığı ve 15 şarkının yer aldığı performans, 14 Ekim 1999 tarihinde Fransa’da Elysée Montmarte’de gerçekleşiyor.

Bowie’nin Fransa’nın en yüksek sanatsal ödülü olan “Commandeurs of the Ordre des Arts et des Lettresile” ile ödüllendirildiği gün sahne aldığı aynı zamanda da 1999 albümü “Hours”u desteklemek için yapılan yedi gösteriden biri olan konser, bu bakımdan Bowie’nin kariyerinde önemli bir yere sahip.

Bowie’nin nispeten arka planda kalan şarkılarını parlattığı, “Thinking About Me”, “Word on a Wing” ve “Drive-In Saturday” gibi onlarca yıldır çalmadığı birkaç şarkıyı gün yüzüne çıkarttığını konserde ayrıca, “Hours” albümünden “Something in the Air” şarkısı canlı olarak ilk kez seslendiriliyor.

“Something in the Air”, bir dizi Bowie arşiv sürümünün şu an için en yeni halkası oluyor. Bu haftanın başlarında “Young Americans” albümünün 45. yıl dönümü yeni plak basımı duyurulurken Temmuz ayı başında ise daha önce yayımlanmamış ‘Ouvrez Le Chien (Live Dallas 95)’ isimli konser albümü yayına sürülmüştü.

tr_TRTurkish