Doğan Duru’nun İkinci Solo Albümü “Kafesine Uçan Kuş” Yayında

Doğan Duru’nun 2020’de yayımlanan albümü “Epoch” sonrası gelen ikinci solo albümü “Kafesine Uçan Kuş”, Pasaj & Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Memleket rock sahnesinin mühim gruplarından Redd‘in solisti, şarkı yazarı ve bestecisi Doğan Duru, albümün yayını öncesi “Taraf”, “Diken”, “Off”, “Akvaryuma Yüzen Balık”, “Öyleyse Ölürüm”, “Polisi Aramayın”, “Ucubelerin Çağı”, “Mühürlendim”, “Başka Gezegen”, “Mecburmuşum Gibi” ve “Öyle Biri” teklilerini paylaşmıştı. Nihayet tamamı yayınlanan albümün sözü, müziği, düzenlemeleri, enstrümanları ve miksi tamamen Duru‘ya ait.

Birçok müzik türünü aynı anda kucaklayan albümde, şarkılar elektronik müzik, rock, pop ve klasik müzik izleri taşırken, tüm bu genel yapı Doğan Duru’nun ses tekniği ve şarkıcılık hünerleri ile birbirine bağlanıyor.

Redd’in yeni albüm kayıtları için grupla birlikte stüdyoda olan Duru yeni albümü şu sözlerle tanımlıyor, “Tek başıma kalıp anlattığım bir öykü. Öğrenmeyi hiç bırakmadığım müzikle, yaşamaktan asla vazgeçmediğim hayatın birlikte anlattığı bir öykü albümü.”

tr_TRTurkish