Do Nothing İlk Albümünü Yeni Single’ı ‘Amoeba’ ile Duyurdu

Do Nothing, ilk albümlerinin duyurusuyla birlikte yeni single’ı “Amoeba”yı paylaştı.

“Snake Sideways” isimli albüm, 30 Haziran’da The Orchard aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Nottinghamlı grup, yeni şarkı “Amoeba” için Clump Collective tarafından yönetilen, korku filmi ilhamlı bir klip de paylaştı.

Şarkıcı Chris Bailey, “Hatırladığım kadarıyla, ‘Amoeba’ kız arkadaşımın işe gitmek ve faydalı olmak için evden ayrılması ve benim kanepede aptal hissederek televizyonda sinir bozucu haberler izlememle ilgili,” diyor. “Medyanın iki haftalık bir rotasyonda hepimizin neye önem verdiğine nasıl karar verdiği üzerine kafa yoruyor” diyen Bailey şöyle devam ediyor:

Bazen, televizyon başka bir şey düşünme zamanımızın geldiğine karar verene kadar birkaç hafta boyunca hepimiz bir şeye kızıyormuşuz gibi geliyor. Aynı zamanda müzik yapmanın genellikle oldukça önemsiz hissettirdiği gerçeğiyle de ilgilidir; bazı insanlar itfaiyeci, ben tüm zamanımı kendi egoma masaj yaparak geçiriyorum.”

Grup albüm ile ilgili yaptığı paylaşımda duygularını şöyle ifade ediyor:

Son birkaç yıldır bu kaydı şu ya da bu şekilde yapıyoruz. 16 yaşında birlikte müzik yapmaya başladığımızdan beri, hep bir albüm yazmanın nasıl bir şey olduğunu hayal ettik ve bir gün bir albüm yapacağımızı umduk.

‘Snake Sideways’, tüm bu umutların doruk noktasıdır, ancak aynı zamanda yaratıcı bir zorluk ve geçiş dönemini de temsil eder. Yapması zor olmasına rağmen biz çok mutluyuz ve umarız siz de beğenirsiniz.

Yapım ve mühendislik için Andy Savors’a, miksaj için Oli Barton Wood’a ve mastering için Felix Davis’e çok teşekkürler.”

2020’deki “Zero Dollar Bill” ve ertesi yıl çıkan “Glueland” EP’lerinin ardından, Do Nothing bu yılın ocak ayında “Amoeba” ile birlikte “Snake Sideways”de yer alacak olan iyimser single “Happy Feet” ile geri dönmüştü.

tr_TRTurkish