Divanhana’yla Sevdalinkalar 22 Ekim’de İş Sanat’ta

Sevdalinka ustası Divanhana, İstanbullu müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Şehir, kökeni Osmanlı İmparatorluğu’na dayanan; aşk, hasret, melankoli, tutku ve neşenin müzikale ifade biçimi “sevdalinka” türüne doyacak. Alternatif folk müziği grubu Divanhana’ya sahnede konuk sanatçı olarak Türkiye’ye Balkan müziğini sevdiren Suzan Kardeş eşlik edecek.

2009 yılında Saraybosna Müzik Akademisi öğrencilerinin geleneksel Boşnak müziğini modernize etme fikriyle bir araya gelen Divanhana, geleneksel akordeon vokalleri tamamlayan pirinçten üflemeli çalgılar, piyano, bas ve davuldan oluşan orkestrası ile müzik ziyafeti yaşatacak.

Divanhana’da vokalde Naida Catic, piyanoda Neven Tunjic, akordeonda Nedzad Mušovic, bas gitarda Azur Imamovic, davulda Rifet Camdzic, perküsyonda ise Irfan Tahirovic yer alıyor. Balkan müziğinde yaptıkları yeni düzenlemeler ile Divanhana, Bosna-Hersek sınırlarını aşıp müziklerini bir adım öteye taşıyorlar. İlk çıkışını 2011 yılında yapan grup, son albümleri “Zukva” ile de hayranları tarafından büyük beğeni toplayarak sınırları aşmaya devam ediyor.

Piu Entertainment ve Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı iş birliğiyle İstanbul’a gelen Divanhana ile Balkan müziğinin keyfini çıkarmak için yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz. 22 Ekim Cumartesi 20.00’da gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te.

tr_TRTurkish