Derinlerine Çeken Duygusal Bir Yolculuk: Tindersticks İstanbul’da

90’lı yılların ilk bölümünde İngiltere Nothingham’da temelleri atılan, müzik sahnesinin en özel topluluklarından biri olan Tindersticks bir kez daha İstanbul’da.

15 Şubat Cumartesi akşamı İş Sanat, İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek konser için şimdiden yılın en etkileyici konserlerinden biri olacağını söylemek mümkün.

Geçtiğimiz günlerde yeni albümü “No Treasure But Hope” ile dinleyiciyi yeniden selamlayan Tindersticks, albüm turnesinin 29 Ocak’ta Belçika’da başlayıp 24 Mayıs tarihinde Dublin’de sona erecek Avrupa ayağı kapsamına İstanbul’u da ekledi.

Her albümüyle dinleyiciyi farklı ruhsal yolculuklara çıkaran topluluk, Trouble Everyday, Nenette Et Boni ve son olarak da High Life gibi Claire Dennis filmlerine yaptığı müziklerle de dinleyicinin kalbinde başka bir yere sahip.

Topluluk, Stuart A. Staples’ın hipnotize edici hikâye anlatıcılık yeteneği ile bütünleşen benzersiz şarkıcılık hünerlerinin yanı sıra baştan sona anlam yüklü, samimi ve derinlerine çeken şarkı yapılarıyla da duygusal dünyamıza yön vermeyi sürdürüyor.

Grubun, yeni albümden şarkıların yanı sıra klasikleşmiş şarkılarına da yer vereceği konserin biletleri ise 2 Aralık’ta satışa çıkacak.

Bu özel konseri şimdiden 2020’nin önemli etkinlikleri arasına not etmekte fayda var.

Kapak Fotoğrafı: Christophe Agou

tr_TRTurkish