Depeche Mode Yeni Albümü “Memento Mori”yi ve Dünya Turunu Duyurdu

Depeche Mode, önümüzdeki yıl “Memento Mori” adlı yeni albümüyle geri dönecek. Dahası, 2023’te Kuzey Amerika ve Avrupa’da 20’den fazla farklı ülkeye uğrayacakları devasa bir dünya turunu da duyurdular.

Mart 2023’te dinleyiciyle buluşması planlanan “Memento Mori”, Depeche Mode’un bugüne kadarki 15. ve kurucu üye Andy Fletcher’ın vefatından bu yana ilk albümü olacak.

Depeche Mode’dan Martin Gore yaptığı açıklamada, “Bu proje üzerinde çalışmaya pandeminin başlarında başladık ve temaları doğrudan o zamandan ilham aldı” diyor ve devam ediyor, “Fletch’in vefatından sonra, isteyeceği şeyin bu olduğundan emin olduğumuz için devam etmeye karar verdik ve bu, projeye gerçekten ekstra bir anlam kattı.”

Dave Gahan, “Fletch bu albüme bayılırdı” diye ekliyor, “Yakında sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz ve gelecek yılki şovlarda size canlı olarak sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Depeche Mode’un yeni albümü destekleyici dünya turu, mart ve nisan aylarında Los Angeles’taki Kia Forum, Chicago’daki United Center ve New York’taki Madison Square Garden’daki tarihler de dahil olmak üzere Kuzey Amerika gösterilerinin bir ayağıyla başlıyor. Grup, mayıs ayından itibaren, ağustos ayının ortasına kadar gerçekleşecek kapsamlı bir Avrupa stadyum şovlarına başlayacak.

Fotoğraf: Anton Corbijn

tr_TRTurkish