Dengin Ceyhan’ın İkinci EP’si “Dengin Plays Chopin Nocturnes” Yayında

Piyano eğitimine 8 yaşında başlayan ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu Dengin Ceyhan’ın yeni albümü ”Dengin Plays Chopin Nocturnes” dinleyiciyle buluştu.

Albüm, 2014′ ten bu yana Türkiye’nin dört bir yanında Fazıl Say, Chopin, Rachmaninoff, Mendelssohn, Khachaturian, Bach, Liszt, Satie ve Pentagram’dan oluşan bir repertuar ile piyano resitalleri veren Ceyhan’ın ikinci EP’si oluyor.

Geçen sene Türkiye’ de ilk defa yapılan ve Heavy Metal şarkıların piyano düzenlemelerinden oluşan ilk EP’si ”Dengin Plays Pentagram” ile sıra dışı bir başlangıç yapan Dengin Ceyhan, bu sefer klasik müziğin dünyadaki en önemli isimlerinden Frederic Chopin’ in Nocturne’ lerini yorumluyor.

”Dengin Plays Chopin Nocturnes” albümü çalma stili farklılığı ve müzik cümlelerinin farklı bir sunumuyla daha önce çıkarılan Chopin albümlerinden ayrı bir yerde duruyor. 5 Nocturne’nün bulunduğu albümün prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük, kayıt, miks ve mastering’ini ise yine Babajim İstanbul Stüdyoları’ndan Arın Baykurt yaptı.

“Dengin Plays Chopin Nocturnes” Babajim İstanbul etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

tr_TRTurkish