Dem Vokal ilk Şarkısı “Ayletme Beni” ile Huzurlarınızda

Kendilerini, “Kalp ritmine kulak veren, notalarda huzur bulan, çok sesliliği seven ve ses vermek, sesini duyurmak isteyen sekiz kadınız” ifadesiyle tanımlayan Ebru Bayar Göktan, Elif Ortakmaç Kutluk, Hülya Soylu Keleş, Hülya Sevim, Kader Arıman, Meltem Gören, Nilüfer Ersözlü, Seda Ocak, hayat verdikleri Dem Vokal projesinin ilk şarkısıyla dinleyiciyi selamlıyor.

Sözü müziği anonim, düzenlemesi Haluk Polat ve Görkem Baharoğlu’na ait olan şarkının, kayıt ve miks aşamaları Görkem Baharoğlu, mastering işlemleri ise Süha Duran imzası taşıyor.

Her biri farklı alanlardaki kariyerlerini, tecrübelerini, müzik ile harmanlayan grubun üyeleri, “ezgilerin derdini kendine dert edinen kadınlar olarak, yaşadığımız topraklardaki sorunlara da biraz olsun nefes olmak için Dem olduk” diyerek, Dem Vokal’in üzerine kurulduğu felsefenin de altını çiziyor.

Arzumuz, şarkılarımızda çoğalmak, bazen gözünüzde bir damla yaş, bazen dudaklarınızda bir gülümsemeyle, birlikte, güzel günlerde DEMlenebilmek” diyen ekibe flütüyle Nurevşan Kırçiçek’in eşlik ettiği “Ayletme Beni” tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

tr_TRTurkish