Delain Yaklaşan Albümü “Dark Waters”ı Yeni Şarkı “Beneath” ile Duyurdu

Hollandalı senfonik metal grubu Delain gelecek albümü “Dark Waters”ı yeni şarkı “Beneath”i paylaşarak duyurdu.

10 Şubat 2023’te Napalm Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Dark Waters” grubun yedidinci stüdyo albümü olacek.

Hem yepyeni bir başlangıç ​​hem de güvenli bir sığınak olarak ortaya nitelebdirilen albüm için; klavyeci, kurucu ve ana söz yazarı Martijn Westerholt’un parlak fikrinin mirasını sürdürdüğü ve grubun sevildiği her şeyi ve daha fazlasını içerdiğine değiniliyor. Film müziklerinden ilham alan atmosferik işçilikten, kafa sallamaya engel olunamayacak metal hissiyatına kadar değişen patlayıcı unsurlarla akılda kalıcı melodilerden oluşan sonik bir rollercoaster yolculuğu.

Albümün içeriği, yeni vokalist Diana Leah’ın harika sesiyle mükemmel bir şekilde birleşerek, onun inanılmaz yeteneğini ve yepyeni single’ı “Beneath”in ortaya koyduğu müzikal gelişmişliğini gözler önüne seriyor. Şarkının vokal derinliği konuk şarkıcı Paolo Ribaldini’nin katılımıyla yeni maceralara atılıyor.

Westerholt “Beneath” hakkında şöyle diyor: “‘Beneath’ albümün ve bir bütün olarak DELAIN’in mükemmel bir elçisi çünkü albümde bulacağınız neredeyse tüm tanınabilir DELAIN öğelerini kapsıyor.”

Westerholt albümle ilgili ise şu detayları ekliyor: “Bu albüm, DELAIN’in bilinen tüm unsurlarını içeriyor. Ayırt edici ağır gitar rifflerimiz, devasa orkestral bölümlerimiz,hem heavy metal hem de pop vokallerimiz, rock opera titreşimleri ve 80’lerin synth sesleri. Kısacası, bu kesinlikle klasik ‘DELAIN unsurlarını’ içeren ve aynı zamanda taze etkilerle ilerleyen tanınabilir bir DELAIN albümü.”

Çarpıcı bir müzik videosu ile birlikte servis edilen “Beneath”, dinleyiciyi derinlerin uğursuz bir yeraltı dünyasına götürüyor. Synth melodileri, şarkı boyunca akılda kalıcı klasik pasajlar ve uğursuz rifflerle karışıyor.

Delain “Dark Waters” şarkı listesi:

01. Hideaway Paradise

02. The Quest And The Curse

03. Beneath

04. Mirror Of Night

05. Tainted Hearts

06. The Cold

07. Moth To A Flame

08. Queen Of Shadow

09. Invictus

10. Underland

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish