Def Leppard, Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile Ortak Albümünü “Animal”ın Yeni Orkestral Kurgusunu Paylaşarak Duyurdu

Def Leppard, 19 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak ortak albümü “Drastic Symphonies” için Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile birlikte çalıştı.

Albümden paylaşılan ilk kayıt ise “Animal”in yeniden tasarlanan orkestral versiyonu oluyor.

On beş kaydın yer aldığı koleksiyon, Def Leppard’ın en ikonik parçalarından bazılarının yanı sıra kataloglarının derinlerinden birkaç sıkı şarkının orkestra ile çalışılmış yeni kugularını içeriyor.

Albüm, şarkıların orijinal versiyonlarından belirli sesleri, yeni gitar/vokal overdub’ları ve Abbey Road stüdyolarında orkestra tarafından kaydedilen senfonik düzenlemeleri birleştiren iddialı bir stüdyo projesi olarak çıkıyor karşımıza.

Gitarist Phil Collen’in deyişiyle,”Animal”ın yeni versiyonunda duyulduğu üzere, sonuçlar “önceki kayıtlarımızın üzerine çınlayan bir orkestra” olmaktan çok uzak. Bazen Joe Elliott’ın genç haliyle düet yaptığını duyabilirsiniz ve yeni orkestra karışımı, klasik Hysteria parçasından tamamen farklı bir deneyim. Collen’in sözleriyle, Drastic Symphonies hem “yeni bir Def Leppard albümü” hem de “en büyük hitler derlemesi”.

Collen basın açıklamasında, “Klasik bir şeye sahip olacağımız özel bir şey yaratmaya karar verdik, ancak bunu her şeyin Drastic Symphonies bağlamında yürümesini içerecek yepyeni bir şekilde sunmaya karar verdik” diyor. “Yeni bölümleri kaydetmek, önceki sesleri yeniden düzenlemek, orkestranın nefes alabilmesi için enstrümanlarımızdan bazılarını çıkarmak ve kelimenin tam anlamıyla yeni bir albüm yapmak.”

Şarkıcı Joe Elliott ekliyor, “Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile eski kataloglarımızdan bazılarını yeniden ele alma teklifi bize sunulduğunda, hepimiz buna atladık. Bunu yapan ilk gruptan çok uzakta olmamıza rağmen, Abbey Road’da şarkılarımızdan bazılarında doğrudan bir orkestra ile çalışmak, kaçırılmayacak kadar iyi bir fırsat gibi göründü.”

“Drastic Symphonies”, Mart 2022’de Abbey Road’da kaydedildi ve yapımcılığını Ronan McHugh ve Nick Patrick (Elvis, Roy Orbison, Beach Boys ve Buddy Holly için önceki RPO/orkestra albümlerinin yapımcısı) ile birlikte Eric Gorfain’in (Neil Diamond, Ryan Adams, Christina Aguilera) düzenlemeleriyle Def Leppard yaptı.

Def Leppard “Drastic Symphonies” şarkı listesi:

01. Turn to Dust

02. Paper Sun

03. Animal

04. Pour Some Sugar on Me (Stripped version)

05. Hysteria

06. Love Bites

07. Goodbye for Good This Time

08. Love

09. Gods of War

10. Angels (Can’t Help You Now)

11. Bringin’ on the Heartbreak

12. Switch 625

13. Too Late for Love

14. When Love & Hate Collide

15. Kings of the World

16. Have You Ever Needed Someone So Bad (vinyl/Blu-Ray bonus track)

Def Leppard fotoğraf Universal Music Group

consequence.net

tr_TRTurkish