Deafheaven’ın Yeni Albümü “Infinite Granite” Yayında

Deafheaven, beşinci stüdyo albümü “Infinite Granite”i yayımladı.

Grubun önceki albümlerine göre atmosferik black metal sularından demir alarak indie ve shoegaze sularına dümen kırdığı albüm, bu yanıyla soru işaretleri barındırsa da yayınından önce paylaşılan şarkıların güçlü içeriğiyle bu bulutlu havayı dağıtmıştı.

Solist George Clarke’ın clean vokal stiline geçmesi bakımından da merakla beklenen albüm, çıkış şarkıları “Great Mass of Color”, “The Gnashing” ve “In Blur”un ilk izlenimiyle kendi evrenini yaratan melodik zenginlik ve geniş renk kartelası temelli yapım anlayışıyla lezzetli bir genel yapı sunuyor.

Yeni sound estetiğini elde etmek için grup, uzun zamandır Beck ile bas gitar çalan ve M83, Wolf Alice, Paramore, Metric gibi elektronik tabanlı gruplarla yaptığı çalışmalarla tanınan yapımcı Justin Meldal-Johnsen ile iş birliği yaptı.

Ayrıca Deafheaven’ın mühendisi Jack Shirley ile birlikte Radiohead ve Beck ile çalışan, dokuz kez Grammy ödülü kucaklayan miksaj mühendisi Darrell Thorp da son dokunuşlarda bulundu.

Grubun sıkı takipçileri için içine girmesi biraz zaman alacak gibi dursa da ince işçiliği ve sıkı, oturaklı beste yapılarının ışığında kısa vadede derinlerine çekecek bir albüm “Infinite Granite”.

Kapak grup fotoğrafı: Robin Laananen

tr_TRTurkish