Deafheaven’ın Yaklaşan Albümünden Yeni Şarkı “In Blur”

Deafheaven, 20 Ağustos’ta dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Infinite Granite”in yayını öncesi son single olan “In Blur” ile huzurlarınızda.

Şarkı, her ikisi de Deafheaven’ın yeni müzikal rotasını sergileyen önceki single’lar “Great Mass of Color” ve “The Gnashing”in ardından albümden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor.

Solist George Clarke’ın clean vokal stiline geçmesi bakımından da merakla beklenen albüm, yeni şarkı In Blur”ün de yol göstericiliğiyle black metal kara sularından daha çok shoegaze kıyılarına temas eden anlayışıyla lezzeti yerinde bir dinleme süreci vadediyor.

Yeni ses estetiğini elde etmek için grup, Beck’in uzun zamandır basçısı olarak bilinen ve M83, Wolf Alice, Paramore ve Metric gibi elektronik tabanlı sanatçılarla yaptığı çalışmalarla tanınan yapımcı Justin Meldal-Johnsen ile iş birliği yaptı.

Deafheaven’ın mühendisi Jack Shirley ile birlikte Radiohead ve Beck ile çalışan ve dokuz kez Grammy ödüllü ünlü miksaj mühendisi Darrell Thorp da son dokunuşlarda bulundu.

Yeni şarkı “In Blur”a eşlik eden, John Bradburn tarafından yönetilen ve kayayı tepeye yuvarlayan ancak tepeye her yaklaştığında aşağıya doğru yuvarlanan Yunan Sisifos efsanesinden ilham alan puslu klip hemen burada.

Kapak grup fotoğrafı: Robin Laananen

consequence.net

tr_TRTurkish