David Gilmour’dan, Beş Yıl Sonra Yeni Şarkı: “Yes, I Have Ghosts”

David Gilmour, “Yes, I Have Ghosts” isimli, beş yıldan uzun bir süredir kulaklarımıza ulaşan ilk yeni şarkısını paylaştı.

Pink Floyd’un efsanevi ismi şarkının ilk kez geçen ay, eşi ve aynı zamanda uzun süredir ortak çalıştıkları Polly Samson’un yeni romanı “A Theater for Dreamers”ın sesli kitabında yer aldığını açıklamıştı.

Şarkı, Samson’un romanına özeldi ve bu nedenle sesli kitabın yayımlanmasından bugüne kadar bağımsız bir parça olarak paylaşılmadı.

Gilmour’un ruhumuza işleyen sesinin ön planda olduğu akustik şarkı, bir arp, yumuşacık bir keman ve kızı Romany’nin hoş vokalleriyle içsel bir yolculuğa çıkartan, adeta bir film müziği lezzetiyle kendinden beklenen etkiyi barındırıyor.

Gilmour, “Polly’nin canlı ve şiirsel yazımı, doğal anlatım sesiyle birleştiğinde, “A Theater for Dreamers”ın sesli versiyonunu fantastik ve doyurucu bir deneyim haline getirmek için güçlerini birleştirdi” diyor.

Konuyla ilgili olarak, “Sesli kitap formatının çok fazla kullanılmamış bir potansiyeli var ve daha fazla müzisyenin daha önce bu şekilde yazarlarla, anlatıcılarla ve sesli kitap yapımcılarıyla yaratıcı bir şekilde iş birliği yapmadığına şaşırıyorum. İki dünya sorunsuz bir şekilde birbirine bağlanmış gibi görünüyor ve müzik, sesli kitapların beklenmedik yeni yollarla hayata geçirilmesine gerçekten yardımcı olabilir” sözleriyle düşüncelerini ifade ediyor.

Consequenceofsound.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish