David Bowie’ye Veda…

8 Ocak yeni albüm yayımlanacak, öncesinde albümden isim parçası Blackstar ve Lazarus görücüye çıkmış. Bir yazı yazmalı, David Bowie albüm çıkarıyor, bu durumu elimizden geldiğince şık karşılamalıyız diye düşünüyoruz. Albüm yayımlanıyor. Doğum gününe denk getiriliyor. Defalarca dinliyorum şu geçen üç günlük sürede.

11 Ocak, haber sabah duyuluyor. David Bowie on sekiz aydır kanserle olan savaşını kaybetti, nasıl yahu? Albüm yayımlandı kendini şöyle bir bıraktı mı? diye geçiriyorum içimden.

Söylenecek çok şey olabilir lakin ortaya koyduğu eserler, kültür sanat dünyası içerisinde kapladığı büyüklük her şeyi oldukça net ve kelimelere ihtiyaç bırakmayacak derecede söylüyor zaten.

Öyleyse, filmi başa sarıp gözümüzün önünden geçirebiliriz ya da bir çoğu yaşama fon müziği oluşturmuş yapıtlarından kendimize tekrar nefis anlatımlarda bulunabiliriz.

Şu üç günlük zaman diliminde ortaya dünya kadar etkileyici eserler bırakmış tüm dev isimler gibi, hani o klişe ölmeyecek şarkılar lafındaki gibi, ardından bıraktıklarıyla hiç silinmeyecek biri.

Eyvallah, bay Bowie…

David Bowie: Yıldız Adam Siyah Yıldızın Şafağında

tr_TRTurkish