Danger Mouse ve Jemini Uzun Süredir Rafa Kaldırılan Born Again Albümünü Yayımladı

Danger Mouse ve Jemini, 2003 tarihli alkış alan albümleri Ghetto Pop Life’ın devamını kaydettikten neredeyse 20 yıl sonra, uzun süredir rafa kaldırılmış olan Born Again’i paylaştı.

İlk olarak 9 Eylül 2003’te yayımlanan Ghetto Pop Life, Danger Mouse’un bir plak şirketinden yayımlanan ilk resmi albümü olmuştu. MF DOOM, CeeLo Green, The Shins’ten James Mercer ve Yeah Yeah Yeahs’ten Karen O gibi isimlerle çalışmaya devam eden Danger Mouse, tüm bunlardan önce Brooklynli rapçi Jemini ile Born Again’i kaydetmişti.

Şimdi ise 2003 ve 2004 yılları arasında kaydedilen albüm 25 Ağustos itibarıyla Lex Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

Basın bülteninde o günden bu yana yayımlanmayan albümün ikilinin ilk albümüne kıyasla daha içe dönük olduğu belirtiliyor ancak albümün ilk single’ı “Brooklyn Basquiat”in hala Ghetto Pop Life’ın kavgacı kalitesine sahip olduğu vurgulanıyor.

“Birkaç kayıt yaptım ama hala mücadele ediyorum,” diyen Jemini “Bu şarkıda ele almaya çalıştığım konu, nasıl bu kadar uzun süre taze kalabildiği.” diye konuşuyor. Bir flüt melodisi ve The Notorious B.I.G.’nin “Hypnotize” şarkısının interpolasyonu ile tamamlanan şarkı, çoktan geride kalmış bir hip-hop dönemine kapı açıyor.

Jemini, Danger Mouse ile yaptığı iş birliklerinden bu yana müzik endüstrisinden uzak dururken, Danger Mouse geçen yıl Broken Bells albümü Into The Blue ve Black Thought iş birliği Cheat Codes gibi iki ses getiren proje yayımladı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Danger Mouse and Jemini, photo by Maya Hayuk

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish