Dan Brooklyn, Aleister Crowley’i Keşfe Çıktığı Albümünden Yeni Single “The Midnight Flower Unfurled”ı Sunar

Dan Brooklyn’in, Aleister Crowley’i derin bir keşfe çıktığı, yaklaşmakta olan albümü “The Great Beast”ten çıkan yeni single’ı “The Midnight Flower Unfurled” klibiyle birlikte yayında.

Şarkıda, Aleister Crowley’i çevreleyen ürkütücü korku temasıyla süslenmiş endüstriyel ve metalcore-vari etkiler mümkün olan en iyi şekilde çatışıyor. Gotik sahneden de dikkate değer etkiler alan albümün modern ve zengin soundu kesinlikle bazı kafaları döndürecek. Shock rock uzun zamandır kulağa bu kadar taze gelmemiş ve musallat olmamıştı!

Okült uygulamaların ustası, dünyanın en kötü adamı, aynı zamanda ünlü bir ressam, şair ve ayin büyücüsü Aleister Crowley’nin hayatı ve uygulamaları hakkında bir konsept albüm olan “The Great Beast”, Crowley’in ölümünün 75. yıldönümü olan 1 Aralık’ta dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Athanasia ve eski Five Finger Death Punch gitaristi Caleb Bingham, albümde anlatılmak üzere yola çıkılan tuhaf ancak merak uyandıran hikâyeyi dikkatlice dokumak için Brooklyn ile bir araya geliyor.

Brooklyn albümde dinleyiciyi Crowley’nin yaşamı ve pratikleri boyunca bir yolculuğa çıkarıyor. Amacı asla övmek değil, Aleister Crowley’nin uygulamaları ve felsefeleri hakkında farkındalık yaratmak.

Dan Brooklyn, Crowley’nin kendisi ve albümün hikayesi hakkında şunları söylüyor: “Crowley, tanrı korkusu olan çağdaşları tarafından korkutuldu; 60’ların ve 70’lerin karşı kültür kuşağı tarafından öncü ve özgür düşünür olarak kutlandı. Ama birçok yüzden hangisi Crowley’nin gerçek yüzü? Kova Çağı’nın yolunu açan yanlış anlaşılan, çapkın öncü müydü? Yoksa eleştirmenlerin iddia ettiği gibi bencil, seks ve uyuşturucu bağımlısı bir narsist mi? “The Great Beast”i dinleyin ve kendiniz keşfedin!”

tr_TRTurkish