Damla Pehlevan’ın Yeni Single’ı “Musallat” Yayında

Yorumcu, besteci ve söz yazarı Damla Pehlevan, elektronik müziğin sınırsız hayal gücünü ekleyerek üretimlerini sürdürüyor; yeni single’ı ‘Musallat’ tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

İlişkiler biter ama duygular bazen peşini bırakmaz. Artık kendi kendine kalsan da yaşananların hayaleti seni takip eder. Sorgulamalar, başa sarmalar, sevgiliyle geçen anlar musallat olur.”

Damla Pehlevan, Barış Baykan’ın prodüktörlüğünü üstlendiği, orijinali Farsça olan şarkıyı, elektro-orient ve Türkçe kaleme aldığı versiyonuyla dinleyiciye sunuyor. Dijital sanatçı Berrak İpek Tatbul ise single’ın kapağını tasarlarken “Gözler sana musallat” dizesinden esinlendi.

Profesyonel müzik kariyerine 2011 yılında vokalist ve klavyeci olarak görev aldığı Baba Zula ile giriş yapan, bir konser sırasında kendisini sahnede gören Alman prodüktör ve DJ Shantel tarafından Anarchy & Romance Turnesi’ne şarkı söylemesi için davet alan Damla, Shantel & Bucovina Club Orchestra ile turneye çıkıp başta Avrupa olmak üzere 3 kıtada 150’ye yakın konser verdi.

Tüm dünyada yayınlanan Avrupa Film Ödülleri’ne, festival ve radyo programlarına konuk olan, turne dönüşü ise asıl hedefine yönelerek kendi konserlerini vermeye başlayan Damla, aynı zamanda İTÜ MIAM’da Sonic Arts alanında yüksek lisans yaptı; ses ve mimariyi birleştirdiği Sesin Diyarı projesi üzerinde çalıştı. 2013’ten beri üzerinde çalıştığı, söz ve müziği kendisine ait şarkılarını Türkçe, Fransızca, İngilizce, Farsça ve Balkan dillerinde geniş bir seçkide harmanlayarak üretmeye devam ediyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish