Cyndi Lauper “Girls Just Want to Have Fundamental Rights” Temel Haklar Fonunu Duyurdu

Cyndi Lauper, kadın sorunlarını finansal olarak desteklemeye adanmış bir fon olan “Girls Just Want to Have Fundamental Rights”ı duyurdu.

Haziran ayında Roe v. Wade davasının düşmesinin ışığında, Girls Just Want to Have Fundamental Rights (Kızlar Sadece Temel Haklara Sahip Olmak İstiyor) ilk yıl bağışlarının çoğunu kürtaj ve üreme sağlığı hizmetlerine erişim sağlayan kuruluşlara bağışlayacak.

Lauper bir basın açıklamasında, “Bu ülkede nüfusun yarısının temel bir sivil hakkının elinden alınacağı günü göreceğimi hiç düşünmemiştim” diyor ve ekliyor,

“Güvenli ve yasal kürtaja, üreme sağlığına ve doğum öncesi bakıma erişim sağlayan kadın haklarını ve sosyal yardım programlarını geliştiren kuruluşların hayat kurtaran işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları finansal kaynaklara sahip olmaları her zamankinden daha önemli… Amerika Birleşik Devletleri’ne ve sadece seçme hakkını yeniden kazanmakla kalmayıp, bir gün tam eşitliği de güvence altına alacağımıza inanıyorum.”

Bu vesileyle, Lauper bugün ayrıca geliri fona gidecek bir “Girls Just Want to Have Fundamental Rights” tişörtü yayımladı.

Yüksek Mahkeme’nin bu yaz Roe v. Wade kararının ardından Lauper, 1993 yılındaki kürtaj haklarına yönelik şarkısı “Sally’s Pigeons”un yeniden kaydedilmiş bir versiyonunu yayımladı.

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish