Courtney Barnett ile İstanbul’da Özel Bir Akşam

Indie rock sahnesinin en özgün seslerinden, Melbourne çıkışlı şarkıcı ve şarkı yazarı Courtney Barnett, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında ve Radyo Eksen medya desteğiyle 18 Mayıs’ta Babylon sahnesinin konuğu oluyor!

Garage rock etkisindeki folk-pop sound’unu, gözlemlerini aktardığı kendine özgü şarkı sözleriyle bir araya getiren Courtney Barnett, indie rock sahnesinin kısa sürede yükselmeyi başarmış isimlerinden.

2013’te ilk kısaçaları “The Double EP: A Sea of Split Peas”i yayımlamasının ardından basından yoğun ilgi gören Barnett, kısa sürede hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı. Çıkış albümü “Sometimes I Sit and Think, Sometimes I Just Sit”, 2015 yılının en iyi albüm listeleri arasından yer alırken; Barnett, Rolling Stone tarafından “döneminin en parlak ve özgün şarkı yazarlarından biri” olarak tanımlandı.

Avusturalya’da birçok ödül alan Courtney Barnett, aynı zamanda Grammy ve BRIT ödüllerine aday gösterildi. Kurt Vile ile düetlerinden oluşan “Lotta Sea Lice” albümü; birçok müzik platformundan beğeni topladı. Barnett’ın geçtiğimiz sene dinleyiciyle paylaştığı çok beklenen ikinci solo albümü “Tell Me How You Really Feel”; poetik, politik ve kişisel duruşu, her dizesindeki öz fakat çok katmanlı anlatımı, alışıla gelmişin dışında şarkı yapıları, gitar melodileri, tınıları ve ritim bölümleriyle dikkat çekiyor. Yüksek enerjili sahne performanslarıyla da tanınan Courtnet Barnett, dünyanın her tarafından geniş bir dinleyici kitlesine sahip.

Garanti Caz Yeşili: Courtney Barnett konseri 18 Mayıs’ta Babylon sahnesinde

Resim

What's your reaction?

tr_TRTurkish