Corey Taylor’ın Yeni Solo Albümü Bu Ay Sonu Geliyor

Slipknot solisti Corey Taylor, önceki albümü “CMFT”ye eşlik eden akustik kayıtlar ve coverlar içeren bir solo albüm yayınlıyor.

Daha önce dikkatleri Slipknot üzerine çeken ve grubun yakında çıkacak olan yedinci albümünün miks aşamasında olduğunu, ismi ve kapak görselinin belirlendiğini söyleyen Taylor şimdi yeni bir solo albümünün de yakında çıkacağını açıkladı.

Albüm, Taylor’ın 2020’de piyasaya sürülen ilk solo çalışmasıC”MFT”nin stüdyo oturumları sırasında kaydettiği B-sides akustik kayıtları ve cover versiyonlarını harmanlayacak ve 11 Şubat’ta “gelmiş geçmiş en iyi rock ezgilerinden biri” olarak tanımladığı Caffery & the Beaver Brown Band’in “On The Dark Side” cover’ıyla tanıtılacak.

SiriusXM Trunk Nation With Eddie Trunk şovda konuşan Talylor, “CMFT B-sides 25 Şubat’ta çıkacak. Her yerde mevcut olacak. Biz gerçekten buna bayıldık” diyerek albümün yayın tarihini de veriyor.

Taylor beklenen Slipknot albümüyle ilgili olarak ise şu detaylara değinmişti:

Albüm aslında şu anda miksaj sürecinde. Her şey bitti ki bu radikal bir haber. O yüzden muhtemelen… yayınlanmadan önce üç ay daha var. Kapak görseli bitti. Biz sadece başlığı bulduk. Size şimdi söylemeyeceğim. Ama gerçekten çok heyecanlıyız. Yani umarım kısa süre sonra single ve bundan üç ay sonra da albümü çıkaracağız.”

Yani şarkılar için “Gerçekten öldürücü” diyen Taylor şöyle devam ediyor, “’We Are Not Your Kind’den daha karanlık ama bir ton melodi var. Herkese bunun ‘Vol. 3[: (The Subliminal Verses)]’ın daha ağır bir versiyonu gibi olduğunu söylüyorum. Çok fazla doku ve katman var” var diyen şarkıcı, sert ve dinleyicinin dişlerini gıcırdatacak bir sürü melodi olduğunu da vurguluyor.

Fotoğraf: WMG

What's your reaction?

tr_TRTurkish