Cihan Bilgin’in Yeni Teklisi “Neyse Ne” Yayında

Geçtiğimiz aylarda, “Her Şey Yolundadır Umarım” isimli mini belgesel ve aynı ismi taşıyan akustik bir albüm yayınlayan Cihan Bilgin, yeni şarkısı ile ses veriyor.

Çalışmalarını Kadıköy’de sürdüren sanatçının son teklisi “Neyse Ne” BBI Music Co. etiketiyle 23 Temmuz’da tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Indie/Elektronik (Indietronica) tarzındaki parçanın hikaye anlatımı içeren şarkı sözleri, gerçek ve hayal arasındaki Cihan Bilgin dünyasını daha iyi anlamamızı sağlıyor.

2013’te akustik gitar merkezli şarkılarını yayımlamaya başlayan Cihan Bilgin ya da gerçek adıyla Taha Cihan Saldıraner, “Tamam O Zaman” ve “Galaksiler” gibi dönemin indie rock, synth pop tınılarına hâkim müzik gruplarında vokal/gitar olarak yer aldı.

2018 yılında gerçekleşen Sofar (İstanbul) “Kraterler” performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Şarkının “Feat. Ozan Kınasakal” versiyonu ile yönetmenliği Tolga Tarhan tarafından yapılan video klibi ise 2020 yılında yasal platformlarada yerini aldı.

Sözü ve müziği Cihan Bilgin’e ait olan yeni şarkı “Neyse Ne”nin prodüksiyon ve miks işlemleri Soft Analog grubundan tanıdığımız Ömer Çelik, master işlemleri ise Barış Ergün tarafından yapıldı. Teklinin kapak fotoğrafı Berkay Öktem, kapak tasarımı ise Glennis imzası taşıyor.

tr_TRTurkish