CHVRCHES İlk Albümlerinin 10. Yıl Özel Baskısından Daha Önce Duyulmamış Bir Şarkı Paylaştı: “Talking In My Sleep”

İskoç synth-pop grubu CHVRCHES ilk albümleri “The Bones of What You Believe”in 10. yıl dönümünü kutlamak için albümün delüks baskısını yayımlamaya hazırlanıyor. Albümün 13 Ekim’de yayımlanması öncesinde ise o döneme ait daha önce hiç duyulmamış bir kayıt olan “Talking In My Sleep”i paylaşıyorlar.

Şarkıda, CHVRCHES’ın her zamanki solisti Lauren Mayberry yerine vokalleri grup üyesi Martin Doherty üstleniyor. Şarkı, ilk albümün atmosferini oluşturan synth-pop özelliklerinin çoğuna sahip olsa da, soundunu oturtmaya başlayan bir grubun arka plan hikayesini ulaştırıyor kulaklarımıza.

“Gruptan Iain Cook bir basın açıklamasında şöyle diyor:

‘Talking In My Sleep’ de dahil olmak üzere ilk albümümüzün ana ilham kaynaklarından bazıları hepimizin sevdiği sanatçılar ve 80’lerden pek çok şeydi. “Kate Bush (özellikle Hounds of Love albümü), Depeche Mode, Prince, Michael Jackson ve ayrıca 2010’da ortalıkta dolaşan bir grup blog-led indie pop müziği. Martin özellikle bu tür şeylere gerçekten yatırım yapıyordu ve hepimizin sevdiği klasik 80’ler pop etkileriyle karışık pek çok yeni ses ve fikir getiriyordu.”

“The Bones of What You Believe (10th Anniversary Edition)” albümünün fiziksel formatları için ön siparişler devam ediyor. Bu arada Mayberry geçtiğimiz hafta ilk solo single’ı “Are You Awake?”i yayımladı ve kendi turnesine başladı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

CHVRCHES 2013, photo by Elliot Hazel

Consequence.net

tr_TRTurkish