Chris Cornel Biyografisi “Total F**king Godhead” Önümüzdeki Hafta Yayında

Chiris Cornell üç sene önce yaşamına son verdiğinde inanmak istemeyen, bu duruma üzülmeyen müziksever yoktu.

Cornell’in, Detroit’te bir otel odasında bulunmasından ve 18 Mayıs 2017’de yaşamını yitirdiğinin açıklanmasından sonraki süreçte, birçok etkinlik ve yayının yanı sıra Los Angeles’da devasa bir anma konseri düzenlendi ayrıca üç grubunun müziklerinin yanı sıra solo kayıtlarını da içeren detaylı bir arşiv seti yayımlandı.

Şimdi ise Chris Cornell’in ilk kapsamlı biyografisi olan “Total F*cking Godhead – The Biography Of Chris Cornell” isimli kitap 28 Temmuz’da okuyucuyla buluşuyor.

Kendisini tanıyanlar ve onunla çalışanlardan gelen bilgiler ve kendi sözleriyle “Total F * cking Godhead”, 1980’ler post-punk hareketinin yeraltından Pearl Jam, Alice in Chains ve Nirvana ile birlikte 90’lı yıllarda popüler kültüre hükmetmek için ortaya çıktığı süreçte Cornell ve ölümsüz grubu Soundgarden’in yükselişini anlatıyor.

Seattle yerlisi ve rock yazarı Corbin Reiff, Cornell’in dinamik solo kariyerinin yanı sıra Audioslave’deki zamanını, bağımlılıkla zorlu savaşına ve her şey şok edici bir sona ulaşmadan onu ünlü yapan grubuyla yeniden bir araya gelişine kadar inceleyip kaleme alıyor.

tr_TRTurkish