Chet Faker PSM Loves Summer Kapsamında İstanbul Sahnesinde

Electronica, downtempo, soul ve trip hop türlerinde üretimlerini sürdüren şarkıcı ve söz yazarı Chet Faker, PSM Loves Summer kapsamında 21 Haziran’da Turkcell Sahnesi’nde!

Nicholas James Murphy, ya da bilinen adıyla Chet Faker, müzik hayatına 2012 yılında piyasaya sürdüğü Thinking in Textures ile atıldı. İlk EP’si ile Chet Faker, Australian Independent Records Awards ve Rolling Stone Australia Awards gibi prestijli ödüller kazandı.

Faker, yükselişini 2014 yılında yayınladığı ilk stüdyo albümü Built on Glass ile sürdürdü. Albüm, ARIA Charts’ta zirveye yerleşirken Triple J Hottest 100 of 2014’te kendine yer buldu.

2019’da Run Fast Sleep Naked ve 2020’de Music for Silence isimli enstürmantal albümlere imza atan ve o iki albümü de Nick Murphy adıyla yayınlayan sanatçı, 2020 yılında Chet Faker’a ‘Low’ isimli single’I ile iddialı bir geri dönüş gerçekleştirdi. Dört yıl süren ‘Nick Murphy’ sakinliğinden faydalanan Chet Faker, New York City’deki sütdyosunda ‘sadece iyi hissettiren’ birbirinden keyifli ve enerjik üretimler gerçekleştirdi. Işıl ışıl ve kıpır kıpır 10 şarkının bir araya geldiği Hotel Surrender da bu sayede ortaya çıktı.

Hotel Surrender albümünde Chet Faker, tıpkı 2014’te yayınladığı Built on Glass LP’si gibi, tüm şarkıların yazım sürecini ve yapımcılığını kendi üstlendi ve şarkıların çoğunu Mart 2020’de COVID-19’a yakalanmadan önce bitirdi. Pandemi, dünya çapında bir kapanmaya neden olduktan hemen sonra Murphy babasını kaybetti. Bu sarsıcı olay sonrası ‘iyi hissettiren müzik yapmak’ Chet Faker için daha da derin bir anlam kazandı.

Murphy şimdilik geleceğin ne olacağından emin olmasa da iyi hissettiren müziğiyle Chet Faker’ı geri getirmekten heyecan duyuyor ve bu heyecanı sizinle paylaşmak için 21 Haziran’da Zorlu PSM’ye geliyor!

Konserin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

tr_TRTurkish