Cher’in Işıltılı Kariyerini Ekrana Taşıyacak Biyografik Film Yapım Aşamasında

Dünya müzik sahnesinin sembol isimlerinden Cher, hayatını ve kariyerini anlatan yeni bir uzun metrajlı filmin yapım aşamasında olduğunu duyurdu.

Haber Cher’in 75. doğum günü öncesinde duyurulurken, Universal tarafından dağıtımı yapılacağı belirtilen filmin senaryosunu beş kez Oscar’a aday gösterilen senarist Eric Roth (Forrest Gump, A Star is Born) yazıyor. Roth daha önce 1987 tarihli gerilim filmi “Suspect”te Cher ile birlikte çalışmıştı.

Cher, Mamma Mia’nın film uyarlamasını yöneten yapımcılar Judy Craymer ve Gary Goetzman ile birlikte henüz bir adı veya çıkış tarihi belli olmayan filmin yapımcılığını da üstleniyor.

Yapımcı Craymer bir basın bülteninde “Gary ve ben Cher ile tekrar çalışmaktan ve bu sefer onun güçlendirici ve gerçek hayat yolculuğunu beyaz perdeye taşımaktan heyecan duyuyoruz” diyor ve ekliyor, “Müzik, film ve televizyondaki benzersiz başarısı nesillere ilham kaynağı oldu. Hikayesini sinema izleyicilerine anlatmaktan daha mutlu olamazdık.”

Cher, hem Sonny & Cher hem de solo kariyeriyle tüm zamanların en çok satan şarkıcılarından biri olarak müzikte başarıya ulaşırken, sinemada da Oscar ve Emmy ödüllü kazanmasının yanı sıra bir moda ikonu, LGBTQ + topluluğunda saygı duyulan bir figür, aktivist ve hayırsever olarak kendinden söz ettirdi.

Kapak fotoğrafı: Joe McNally

tr_TRTurkish