Chainwind Ritual ile Tanışmanın Tam Zamanı, Grubun Çıkış Albümü “Untitled I” Yayında

Chainwind Ritual’ın ilk albümü “Untitled I”, 15 Mart’ta, Tamar Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

2021 başlarında kurulan İstanbul, Kadıköy çıkışlı grup, kendilerini net bir tarzda kısıtlamayan ancak groove/sludge ve doom türlerinden ilham alan müzikal yapısıyla kulaklarımız pasını itinayla siliyor. Bu sebeple de şimdi Chainwind Ritual’e kulak vermenin ve tanışmanın tam zamanı.

Kendilerini dış beklentilerden tamamen soyutlayan, müzikten aldıkları heyecan verici hissiyatların peşinden gitmeye çalışan Chainwind Ritual, ürettikleri müziği kendilerinden kalan mirasları olarak gören bir felsefeyle atıyor adımlarını. Buna paralel olarak da grup üyeleri birbirlerinden farklı müzik zevklerini tek çatı altında birleştirmeye odaklı bir şekilde aktif olarak ilerliyor.

Albüme geldiğimizde ise “Untitled I” tema olarak grup üyelerinin yaşadıkları veya tanık oldukları depresyon, baskı, bağımlılıklar, paranoya, anksiyete, intihar, uyumsuzluk ve misantrofi gibi konuları müzikal bir şekilde yansıtmaya çalışıyor. Grubun çıkış albümü, soundlarını tam olarak hayal ettikleri gibi yansıtmak amacıyla uzun ve yoğun bir kayıt/mix sürecinin ürünü olarak ulaşıyor kulaklarımıza. İşte bu sıkı ve titiz süreç sonunda da grup, “Untitled I” albümünü Tamar Records etiketiyle piyasaya sürdü.

Grubun tüm söz ve müziklerinin kendine ait olduğu aynı zamanda prodüksiyonunu da kendilerinin üstlendiği albümün kayıtları Kadıköy’de stüdyo Jamsession’da yapılırken, mix ve mastering işlemleri Ilgar Gökhan ve Berkay Köksal imzası taşıyor. Albümün ruhunu ziyedesiyle yansıtan kapak görseli ise Ozan Güner imzalı.

Grubun temelleri esasen çocukluk arkadaşı olan Kuzey Alemdar (vokal/gitar) ve Haluk Aslan’ın (bateri) benzer müzik zevkleri aracılığıyla yeni sesler arayışına girmesi ve zamanla kendi şarkılarını yazmaya başlamasıyla atılıyor. Arda Tosun (lead/ex-microbrew), Kuzey ile ortak bir arkadaşlarının stoner/doom projesinde tanıştıktan sonra ikiliye yılın sonlarında dahil oluyor. Ardından ise Kuzey’in kız arkadaşının ilk okuldan beri tanıdığı Can Osmanağaoğlu (bas gitar), kendisinin referansı ile 2022 başında gruba katılıyor. Lisenin birinci senesinde ilk müzik gruplarında beraber çalan ancak yıllardır iletişimde olmayan Arda ve Can tesadüfen tekrardan bir araya gelmiş oluyor ve böylece grup şimdiki halini alıyor.

Chainwind Ritual’ın çıkış albümü “Untitled I”, Tamar Records etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında müzikseverleri bekliyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish