Çevre Dostu Kahve Dükkanı

Motorlu araçlardan dönüştürülen gıda büfeleri harikadır ama onların çevre dostu olduğu söylenemez. Biz yiyeceğimizi almak için sıra beklerken egzozlarından duman salan araçlar zaten kirlilikle mücadele eden bir dünya için ideal değildir. Ancak yeni bir mobil kafe tasarımı bunun tam tersi.

Wheelys ile tanışın. Dünyanın en küçük, en zeki ve en yeşil dostu kafesi bir bisikletin üzerinde! O, tamamen emek, güneş ve rüzgârla çalışan organik bir bisiklet kafe. Indigogo üzerinden satışa çıkan bu çevre dostu araç İsveçli bir küçük girişimcinin yeni ürünü. Şehrin havasının temizliğine katkısı yanında, kahve telvesini de bitki gübresine dönüştürüyor.

Wheelys, şehirlerin hava kirliliği sorununu tek başına çözecek ya da sorunun çözümüne çok büyük katkıda bulunacak bir ürün değil belki ama farkındalık yaratmak adına kirlilik üreten bir dünyada küçük de olsa bir gedik açacağı muhakkak, en azından üretici böyle düşünüyor.

Wheelys, kullanılmadığı zaman bir depoda rahatlıkla saklanabileceği bir kargo sandığı içinde teslim ediliyor. Wi-fi, ses sistemi, sıcak su gibi özellikleri destekleyen bir aküyü şarj eden güneş panelleri de mevcut. Ayrıca lokasyon avantajı da var.

Pek tabii belli alışkanlıkları kırmak mümkün olmayabilir. Hele ki, sevdiği kahve dükkânında sabah kahvesini almak için yolunu değiştiren insanlar varken… Yine de bisikletle ya da yürüyerek gidebileceğimiz ve çevre dostu bir kafe fikri hiç fena tınlamıyor.

Daha fazla bilgi için tıklayın

What's your reaction?

tr_TRTurkish