Cesur Bir Fotoğrafçı Okyanusun Üzerinde Yaklaşık Dört Metre Sıçrayan Büyük Beyaz Köpekbalığını Fotoğrafladı

Güney Afrikalı vahşi yaşam fotoğrafçısı Chris Fallows, kısa süre önce bir beyaz köpekbalığı sayesinde hayatının fotoğrafını çekti. Tabii şimdilik. Fallows, okyanusun üzerinde 3,6 metre sıçrayan büyük bir beyazı gösteren siyah beyaz fotoğrafına “The Pearl” adını verdi. Fallows, gördüğü ilgi sayesinde hayvanların korunmasına daha da fazla yatırım yapmayı umuyor.

The Pearl‘ün arkasındaki hikaye, Discovery Channel’da, en iyi köpekbalığı fotoğrafını yakalamaya çalışan uzmanları takip eden Air Jaws adlı bir programda yayınlandı. Fallows, fotoğrafı çekmek için tanınmış bir vahşi yaşam fotoğrafçısı olarak yıllara dayanan uzmanlığını kullandı ve bunu büyük birkaç riskle birleştirdi.

“The Pearl fotoğrafının temeli, kullandığım bir kızaktan büyük bir beyazın çok düşük açısını çekmeye çalıştığımda yıllar önce atılmıştı. Sorun, kızağın büyük olması ve bunun köpekbalıklarının dikkatini dağıtmasıydı. Daha küçük bir şeye ihtiyacım vardı; ve böylece, donanımım için yeni bir çekme kızağı tasarladım. Köpekbalığına bakan deniz tarafında olduğundan risk çok yüksekti, kameram ve lensim okyanustan sadece birkaç santim ötede tamamen açıktayadı. Büyük bir sıçrama veya dalga ve oyun biter.”

Leaping Great White Shark by Chris Fallows
Shark Jumping from the Water
Great White Emerging from the Water by Chris Fallows
Shark Photography by Chris Fallows
Shark Photography by Chris Fallows

Chris Fallows: Facebook | Instagram

mymodernmet.com

tr_TRTurkish