Cem Babacan’dan Müzik Dünyasına Büyüleyici Bir Adım: “Valse Caressante”

Türkiye’nin en yetenekli genç konser piyanistlerinden Cem Babacan uzun süredir beklenen ilk single’i “Valse Caressante”i 20 Ekim Cuma günü MDU Yapım etiketiyle dinleyicileriyle buluşturdu.

Piyanodaki ustalığını sonbaharın duygusuyla birleştiren genç piyanist virtuozite tekniğiyle etkileyici bir eser ortaya koyuyor.

Yağmur altında dans etme hissi uyandıran “Valse Caressante” insanların ruhunu okşamak için hayata geçirilmiş bir çalışma.

MDU Yapım etiketiyle klasik müzik severlerle buluşacak olan çalışma Babacan’ın hazırlıklarını sürdürdüğü ilk albümünün de çıkış parçası olarak dikkat çekiyor.

Başarılı keman virtüözü, solist ve besteci Melisa Uzunarslan ise bağımsız plak şirketi MDU Yapım ile klasik müzik dünyasındaki sanatçıların kayıtlarını yayınlamaktan gurur duyduğunu söylüyor.

Moskova Tchaikovsky konservatuvarını kırmızı diploma ile bitiren Babacan; İsviçre basınında İngiliz şef Howard Griffiths tarafından; “Genç yaşına karşın, enstrümanında ustalık düzeyine erişmiş ve şaşırtıcı yorum gücüne sahip bir müzisyen” olarak tanımlandı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish