CAN’in Konser Albüm Serisinin İlki Duyuruldu “Live in Stuttgart 1975”

70’li yıllar deneysel ve progresif rock sahnesinin en karakteristik gruplarından CAN’in bir dizi canlı albüm kaydı dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Mute ve Spoon Records, Alman grubun arşiv niteliğindeki canlı kayıtlarının yayınını “Live in Stuttgart 1975” başlıklı ilk bölüm ile başlatırken, kaydın 28 Mayıs’ta yayımlanacağını açıkladı.

Serbest biçimli performans tarzlarıyla grubun gerçekten set listeleri yoktu, bu yüzden Live in Stuttgart 1975, Almanca numaralandırılmış ve birden beşe kadar başlıklandırılmış beş bölüme ayrıldı.

Dijital ve CD sürümlerine ek olarak, 3xLP setinin turuncu vinile bastırılacağı da belirtiliyor.

Gruba benzersiz bir bakış açısı sunacak konser kaydı serisi sürümleri, kurucu üye Irmin Schmidt ve yapımcı / mühendis Rene Tinner’ın gözetiminde yeniden düzenlenen ve tasarlanan en iyi bootleg kayıtlarından seçildi.

Avangart ve caz kökenli CAN üyeleri Tago Mago (1971), Ege Bamyasi (1972) ve Future Days (1973) gibi etkileyici albümlerde psychedelic rock ve funk unsurlarını harmanladı. Alman krautrock sahnesinin de öncüleri arasında gösterilen grup, sonraki süreçteki rock, post-punk, ambient ve elektronik müzik türleri üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu.

Yayın tarihi açıklanan “Live in Stuttgart 1975” kaydından paylaşılan bir ön izlemeye aşağıda kulak verebilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish