Candlemass Albüm Müjdesi ve Tony Iommi Sürpriziyle Dönüyor

Doom Metal sahnesinin İşveçli efsanesi Candlemass, 22 Şubat 2019’da Napalm Records aracılığıyla 12. stüdyo albümü “The Door To Doom”u piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

“The Door To Doom”, kısa süre önce ayrılan solist Mats Levén’in ardından geri dönen grubun ilk dönem şarkıcısı Johan Längqvist’e ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca büyük bir sürpriz olarak, albümde yer alan “Astorolus – The Great Octopus” parçasında gitarlarda Black Sabbath efsanesi Tony Iommi konuk müzisyen olarak katkıda bulunuyor.

Iommi hadiseyi şöyle özetliyor: “Candlemass İskandinav metali için büyük bir güçtür ve her zaman müziğimizin üzerlerindeki etkisini kabul etmişlerdir. Çok iyi ses getiren bir parçaya katkıda bulunup bulunamayacağımı sormuşlardı, ‘Neden olmasın?’ diye düşündüm”.

Candlemass cephesinden bas gitarist Leif Edling’in duyguları ise şöyle: “Tony Iommi’nin “Astorolus” şarkısında solo çalma teklifimize evet dediği için çok mutluyuz. Iommi her zaman benim kahramanım ve sert müzik söz konusu olduğunda yol gösterici ışık oldu, bu yüzden şarkıyı sevdiğini duymak ve çalması tüylerimi diken diken etti! Hâlâ şoktayım”.

Solist Längqvist, topluluğun 1986 tarihli “Epicus Doomicus Metallicus” isimli ilk albümünde yer almış ayrıldıktan sonra yerini Messiah Marcolin almıstı.

Son Candlemass albümü “Psalms for the Dead” 2012’de piyasaya sürülmüş, topluluk geçtiğimiz Mayıs ayında ise dört şarkıdan oluşan “House of Doom” isimli bir EP yayımlamıştı.

Candlemass, “The Door To Doom” şarkı listesi:

  1. Splendor Demon Majesty
  2. Under The Ocean
  3. Astorolus – The Great Octopus (feat. Tony Iommi)
  4. Bridge Of The Blind
  5. Death’s Wheel
  6. Black Trinity
  7. House Of Doom
  8. The Omega Circle

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish