Can Güngör’den Yeni Albüm Geri Sayımında Bir Şarkı Daha “Aslanın Ağzı”

2015 yılının içimizi ısıtan günlerinde “Silik Düşler” albümüyle dinleyiciyi kendi boyutunun derinlerine çeken Can Güngör, beş senelik bir bekleyiş sonrası yeni albümünü duyurdu.

Geçen hafta “Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor” isimli çıkış şarkısıyla birlikte yeni albümle ilgili detaylara da ulaştık.

Sevindiren önemli detay ise albümü çok kısa zaman sonra dinleyecek olmamız. Güngör’ün, isminin “Sular Dar” olacağı yeni albümü 24 Nisan’da kulaklarımıza ulaşacak.

Albümü “milyarlarca saat emek, kan, ter ve gözyaşından sonra sanırım artık yayınlanıyor” şeklinde temkinli bir ifadeyle duyuran Güngör, albümün yayını öncesi bir şarkı daha paylaşılacağını belirtmişti ki o da bugün paylaşıldı.

“Aslanın Ağzı”, usul usul yaklaşan albümün yayını öncesi gelen ikinci ve son şarkı olurken, kısa sürede zihne kazınma garantisi taşıdığını peşinen belirtelim.

Güngör, 2015-2016 yılları arasında da korkunç zamanlar yaşandığını ve o dönemlerde de evlerimizden çıkmamız sakıncalıydı, şimdi de çok başka bir yerden sakıncalı derken, belki de şu sözleriyle şarkıların zamansızlığına dikkat çekiyor, “Hayat tuhaf tesadüflerle dolu. 2015 yılında bambaşka bi’ aurada yazdığım şarkı şimdi bambaşka bir auranın zamanına denk gelebiliyor”.

Tüm söz ve bestelerin kendisine ait olduğu, on beş şarkının yer aldığı yeni albümde de yapımcı ve aranjörlük görevlerini sırtlanan Güngör, elektrik gitar ve nefesliler dışında tüm enstrümanları kendisi çalıyor. Elektrik gitarları ise yaklaşık altı yıldır hem sahnede hem de stüdyodaki kadim dostu Can Aydınoğlu çalıyor.

Kayıtlarının Nil İpek ile beraber kurdukları Şen Bakkal Stüdyoları’ndaki iki yıla yayılan bir mesainin eseri olan albümün kapak tasarımı Zeynep Özkanca imzası taşıyor.

Yeni albümden çıkan iki şarkı “Aslanın Ağzı” ve “Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor” hemen burada.

tr_TRTurkish