Can Gox’un Arşivlik Albümü “Dem” Dinleyiciyle Buluştu

Bugüne kadar yaptığı albümler, tekliler ve sahne performansları ile adından söz ettiren, müzik yazarları tarafından “Anadolu Blues” terimiyle özdeştirilerek Türkiye’de öncüsü olarak gösterilen Can Gox, kariyerinin 30. yılını “DEM” ile karşılıyor.

Can Gox’un yorumladığı Barış Manço, Cem Karaca, Ahmet Kaya, Zülfü Livaneli, Teoman, Servet Kocakaya, Hüsnü Arkan, Sezen Aksu, Zakkum ve Tan Taşçı şarkıları; Cenk Erdoğan, Can Saban, Serdar Öztop, Salih Korkut Peker ve Göksun Çavdar’ın düzenlemeleriyle “DEM” de toplandı.

Zamanın gücüne inandığını dile getiren Gox, “DEM”i hazırlarken, Can’da demlenenleri seçtik. Tadının tam kıvamına ulaşmasını bekleyen, en uygun “an”da, en lezzetli hali ile şarkılarını yorumladığım bu 10 nefeslik yolculuk vesilesiyle üstatlara sevgi ve saygılarımı hediye ediyorum” diyerek albüm yolculuğunu özetliyor.

Can Gox’un Bayhan Müzik etiketiyle yayımlanan yeni albümü “DEM”den “Ben Ne Yangınlar Gördüm”, “Deli Eylül” ve “Leylim Ley”in İzzet Başlak yönetmenliğinde çekilen video klipleri yayına girerken, albüm tüm dijital platformlarda dinleyicisiyle buluştu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish