Can Bayrak’ın Yeni Teklisi “Hadi Gel” Yayında

Can Bayrak’ın yeni teklisi ‘’Hadi Gel’’ Noiseist etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

2015 senesinde yayınladığı ilk solo albümü ‘’Belki sen belki ben’’ ile dinleyiciye merhaba diyen Can Bayrak, zaman içinde değişen ve genişleyen müzikal yönelimini, 2020 senesinde yayınladığı “Kayboldum” teklisi ve Çağan Tunali Remix versiyonlarıyla birlikte, 80’ler Synth Wave, Electronic soundlarıyla etkileşime geçen farklı bir müzikal genre’ya taşıdı.

Beş senelik bir aradan sonra dinleyicisinin tekrar dikkatini çekmeyi başaran Can Bayrak, Pandemi süreciyle birlikte çalışmalarına hız verdi ve evinde birbirinden bağımsız İngilizce ve Türkçe sözlü birçok yeni şarkı kaydetti.

Bu şarkılar içinden yayınladığı ilk şarkı olan “Hadi Gel”; gitarlarda Cem Şahin ve tuşlu çalgılarda Barış Büyükyıldırım’ın katkılarıyla tamamladı.

Pandemi süreci içindeki koşullarda şarkının tamamını kendi ev stüdyosunda kaydeden Can bayrak, mix & masterıng aşamalarında Çağan Tunalı ile çalıştı.

Söz ve müziği kendisine ait olan “Hadi Gel” ile Can Bayrak; içimizde saklı tuttuğumuz melankolik ve gizli kalmış taraflarımıza bir göndermede bulunurken, yayınladığı ilk albümünden bugüne içinde taşıdığı Indie ve Pop ruhunu 80’lerin kulaklarımızda tekrardan canlanmaya başlayan dinamik Synth soundlarıyla harmanlayarak günümüz müzik dünyasına farklı bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish