Cam seraların evrensel güzelliği, bir kitapla gözler önüne seriliyor

Fotoğrafçı ikilisi India Hobson ve Magnus Edmondson (ikili Haarkon olarak bilinir) cam seraların evrensel güzelliğini ve zengin tarihini Glasshouse Greenhouse adlı yeni bir kitapta gözler önüne serdi. Dünyanın dört bir yanından seraların yemyeşil görüntüleriyle dolu kitap, Tarih, Araştırma ve Zevk gibi yedi tematik bölüme ayrılmıştır. Haarkon, görsel hikâye anlatımını, her bir yeri ve onları keşfetme konusundaki deneyimlerini açıklayan yazılarla tamamlıyor.

Hobson, Telegraph’a verdiği bir röportajda, “Bu, hem botanik hem mimarinin birleşimi, organiğin ve mühendisliğin garip, fakat son derece doyurucu bir karışımı ve geniş bir yelpazedeki insanlara hitap ettiğini düşünüyorum. Bana göre, bunlar bazı yönleriyle evrensel bir dildir: pek çok kültürün ve ülkenin bir tane güzel cam çatı altında birleşmesi,” diyor.

4 Ekim’de Pavilion Books tarafından yeni yayınlanan Glasshouse Greenhouse, Haarkon’un ilk kitabı ve Amazon’da bulmak mümkün. Hobson ve Edmondson’ın çalışmalarının daha fazlasını Instagram’da görebilirsiniz.

kapak fotoğrafı: The Kibble Palace, Glasgow Botanik Bahçesi, Glasgow, Birleşik Krallık

the Bay, Singapur. Tüm fotoğraflar © Haarkon

Tropik Sergileme Kubbesi, Brisbane Botanik Bahçesi, Mount Coot-tha, Queensland, Australya

Oxford Üniversitesi Botanik Bahçesi, Oxford, Birleşik Krallık

Barbican Konservatuarı, Londra, Birleşik Krallık

thisiscolossal.com

 

 

 

 

tr_TRTurkish