Cage the Elephant Gelecek Albümü “Neon Pill”i Yeni Single “Out Loud” ile Duyurdu

Cage the Elephant, yeni albümleri Neon Pill’in yayınlanacağını ve kapsamlı bir Kuzey Amerika turnesine çıkacaklarını duyurdu. Aynı zamanda gelecek albümde “Out Loud” isimli yeni sigle da paylaşıldı.

Grubun altıncı tam uzunluktaki albümü olacak “Neon Pill”, 17 Mayıs’ta RCA Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak. 12 parçadan oluşan albüm, Matthew ve Brad Shultz’un babaları da dahil olmak üzere çok sayıda yakın aile üyesi ve arkadaşın ölümünün yanı sıra Matthew’un ruh sağlığının bozulması gibi bir dizi travmatik olayın ardından kaydedildi.

Matthew yaptığı açıklamada, “Bana göre Neon Pill, sürekli olarak etkilenmediğimiz ilk kayıt ve bunu olumlu anlamda söylüyorum” diyor. “Her şey kuşkusuz kendi sesimizi bulmaya karar vermiş olmamızla ifade ediliyor. Her zaman sevdiğimiz sanatçılardan ilham aldık ve hatta zaman zaman bazılarını belli bir dereceye kadar taklit ettik. Bu albümle birlikte, o kadar çok şey yaşadık ki, hayat bizi neredeyse kendimizle daha rahat olmaya zorladı. Kendimizi ifade etmenin saf deneyiminin dışında çok fazla bir şeye ulaşmıyorduk ve aynı zamanda mutlaka yerleşmiyorduk da. Sadece var olmanın benzersizliğini bulduk.”

Grup ilk olarak geçtiğimiz ay albümün isim parçası “Neon Pill”i yayımlayarak albüm ile ilgili ilk ipucunu vermişti. Duyuruyla eş zamanlı olarak paylaşılan ve bir piyano baladı olan “Out Loud” albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci kayıt oluyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Cage the Elephant, photo by Neil Krug

Consequence.net

tr_TRTurkish