Büyülü Orman ‘Bioluminescent Forest’

2015 yılında, sanatçılar Friedrich van Schoor ve Tarek Mawad tarafından yapılan, ‘Bioluminescent Forest’ adındaki inanılmaz bir proje sanat dünyasını sarstı. The Culbture Trip, bu şaşırtıcı, büyüleyici ve parlak fantastik öyküyü yeniden ziyaret etti.

Bir fotoğrafçı olan Mawad ve bir animatör olan van Schoor, ormanda yaklaşık olarak sekiz hafta geçirdiler ve manzara boyunca gerçekleşen tüm o ürkütücülük, sessizlik ve doğal büyüden etkilendiler, özellikle de biyolüminesans fenomeninden.

mushroom_round_03

Bilim konusunda iyi değilseniz, biyolüminesans temel olarak canlı bir organizmadan gelen ışığın emisyonudur. Genellikle deniz hayvanlarında, mantarlarda ve ateş böceklerinde görülür. Sanatçılar, ağaçlar, yaratıklar ve mantarların parıldadığı rüya gibi bir orman yaratmak için projeksiyon haritası kullandılar.

Her şey iki projektör sayesinde hayat buluyordu, ışıklı LED panelleri, bir Canon 5DMarkIII ve bir Canon 60D, ormanda binlerce çeşit nesne üzerinde birkaç bin ışık serpildi.

Toad

Mawad, Culture Trip’e şunları söyledi; “Bizim amacımız post prodüksiyonda CG kullanılmadan gerçek bir rüya gibi atmosfer oluşturmak, bu sayede herkes kendi istediği gibi eğlenebilir. Gerçek hayatta eğlenebileceğiniz gerçeğini insanları bilmesi bizim için çok önemliydi. Bu yüzden bu filmde bir kamera arkası eklememiz gerektiğini biliyorduk.”

Both van Schoor ve Mawad, Bioluminescent Forest’ın çocukluk hayallerinden ve doğanın kendisinden esinlendiğini söylüyor.

 

Projections in the Forest from 3hund on Vimeo.

tr_TRTurkish