Büyük Ev Ablukada’nın Başka Galaksilere Hareket Vakti İçin İlk İşareti: “Yangın Akvaryum” Yayında

Büyük Ev Ablukada’nın başka galaksilere hareket vaktini işaret eden yeni şarkısı “Yangın Akvaryum” dinleyiciyle buluştu.

Ekibin yüreklerde yer eden “Fırtınayt” çağı hayli verimli geçmiş, grubun dinleyiciyle arasındaki bağı ve kapsama alanını üst seviyelere taşımıştı. Şimdi ise yeni sayfaya “Yangın Akvaryum” şarkısıyla geçiyor Büyük Ev Ablukada.

Şarkı gelecek albüm “Defansif Dizayn”dan ve grubun yeni evren koordinatlarından kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt oluyor. Henüz kesin yayın tarihi açık edilmese de sonbahara doğru “Defansif Dizayn” ile teşrikimesaimiz başlayacak gibi görünüyor.

Sözlerinin Bartu Küçükçağlayan ve Mert Üçer’e ait “Yangın Akvaryum”un yapım aşamasında gruba, Silik Düşler albümüyle ağına düştüğümüz Can Güngör eşlik ediyor. Şarkıyı farklı boyutlara taşıyan nefesli çalgılarda ise Maikel Brina Utra, Okan Akbaş, Taşkın Akarsu, Güneş Karaduman, Ertan Şahin ve Korhan Futacı katkılarıyla iz bırakıyor.

Grubun 2020’de yayımladığı ve 2019 DasDas performansını kayıt altına alan “Mutsuz Parti”den sonra paylaştığı ilk şarkı ‘Yangın Akvaryum’ esasen Büyük Ev Abluka coğrafyasının tüm iklimlerinden manzaralar barındırıyor. Nefeslilerle birlikte yakalanan yüksek tansiyonlu açılışın izinde yaylanan disko ritimlerine konumlanan şarkının hem funky gitarlar hem de zaman zaman R&B vokal renkliliğiyle birleşen yolculuğu yedi dakikayı aşan sürenin nasıl geçtiğine şaşırtacak etkiyi barındırıyor.

tr_TRTurkish