Bush Gelecek Albümün Yeni Single’ı “Heavy Is The Ocean”ı Paylaştı

Bush, yakında çıkacak olan albümü “The Art Of Survival”ın açılış şarkısı “Heavy Is The Ocean”ı paylaştı.

Şarkı 7 Ekim’de BMG aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak, grubun dokuzuncu stüdyo albümünden kulaklarımıza ulaşan ikinci single’ı oldu.

2020’deki “The Kingdom”ın ardından ilk yeni Bush şarkılarını dinleyeceğimiz “The Art Of Survival”ın duyurusu, ilk single “More Than Machines”in yayınlanmasıyla yapılmıştı.

Bir basın açıklamasında, Bush solisti Gavin Rossdale, ‘Heavy Is The Ocean’ riffini ilk duyduğunda tepkisinden bahsetti. “Albümün tonunu ve ağırlığını gerçekten belirliyor” diyen Rossdale, “Okyanusun gücünü seviyorum. Benim için büyüleyici. Ruhunuzu besler. Şarkı sevdiğim görüntüleri kullanıyor” diyor ve ekliyor,

Bu kesinlikle The Art Of Survival’ı temsil ediyor.”

Rossdale albümie ilgili de şunları söylüyor, “Kederli olmak veya kendine acımak yerine, bu, insanlığın zorluklara karşı hayatta kalmasının başarı hikayeleriyle ilgili. Bence hayatın doğası hayatta kalma sanatıdır. Herkes sürekli test ediliyor ama biz bir yolunu buluyoruz.”

“Yakın hafızada, büyük adımlar attık ve savaş, bitmek bilmeyen ırkçılık örnekleri, toplumsal cinsiyet politikaları, salgın ve yaşadıklarımızın buluştuğu nokta karşısında büyük bir direnç gösterdik. Benim için ‘The Art Of Survival’ bunların hepsini kapsıyor.”

Albüm grubun, Panic! At The Disco ve Godsmack ile çalışmalarıyla da tanınan yapımcı Erik Ron ile bir kez daha iş birliği yapmasıyla birlikte 2022’de yazıldı ve kaydedildi.

Fotoğraf: Thomas Rabsch

tr_TRTurkish