Burcu Arı ve Gökhan Türkmen’den Etkileyici “Gelin Canlar” Düeti

Müzisyen Burcu Arı, Anadolu Halk Müziği ezgilerini modernize ederek, kültürel mirasımızı genç nesillere aktarmak amacıyla başladığı Triphop / Deep House tarzındaki Türküler Projesi’nin ilk teklisi “Gelin Canlar”ı Gökhan Türkmen ile birlikte yorumladı.

Jazz ve pop sanatçısı Burcu Arı, tekli olarak çıkardığı “Yemen Türküsü”nün ardından uzun zamandır üzerine çalıştığı Türküler albüm projesinin ilk çalışması “Gelin Canlar”ı GTR Müzik etiketiyle yayımladı. Ünlü müzisyen Gökhan Türkmen ile birlikte seslendirdiği şarkının sözü ve müziği 16. yüzyıl halk ozanımız Pir Sultan Abdal’a ait olurken aranje ünlü aranjör ve prodüktör Genco Arı imzası taşıyor.

Uzun yıllardır müzik sektöründe değerli çalışmalar yapan Burcu Arı, albüm projesinde modern müzikal alt yapısı ve vokalleriyle, türkü ve deyişleri genç nesil ile paylaşmayı, özümüzü keşfetme yolunda yeni nesil gençlerin de bu yola eşlik etmesini amaçlıyor. 

Dokuz parçadan oluşan ve her ay bir çalışmanın yayımlanacağı Triphop / Deep House tarzındaki elektronik müzik alt yapısına sahip albüm projesi, Kasım 2021’de tamamlanarak dinleyicilerin kalplerine dokunacak.

Anadolu Kültürü’nün özünü aktaran halk müziği parçalarından ve sözlerinden oluşan albüme Gökhan Türkmen’in ardından Ersay Üner ve İsmail Tunçbilek gibi birbirinden başarılı ve ünlü müzisyenler eşlik etmeye devam edecek.

What's your reaction?

tr_TRTurkish