Bulut Atlası’ndan İlişkilerin Yarattığı Özlem ve Acıya Dair: “eskiden daha güzeldi”

Duygusal müziğiyle bir kez daha kalplerimize dokunan Bulut Atlası, Garaj Müzik etiketli son single çalışmaları “eskiden daha güzeldi” ile tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Önceki eserleriyle bağlantılı bir hikâye sunmayı hedefleyen Bulut Atlası, bu şarkıda bir önceki single “aşk küstü kendine”de anlattıkları hikâyenin boşluklarını doldurur nitelikte bir kurgu yaratmış. “eskiden daha güzeldi”, geçmişte yaşanan güzel anılar ile ilişkilerin yarattığı özlem ve acıya odaklanıyor. Bulut Atlası, herkesin bu hisse belki de uzaktan da olsa tanıdık geleceğine inanıyor ve bu duyguyu olabildiğince sade ve içten bir şekilde ifade ederek bunu başarıyor.

Pop-rock ve indie-rock elementlerinin ağırlıklı olarak yer aldığı şarkıda, duygusal bir atmosfer yaratmak için tempoyu sürekli arttıran bir sound yaratan Bulut Atlası, dinleyicisine kısa ama etkileyici bir hikâye sunuyor.

Sözleri Kaan Cengiz’e, bestesi Kaan Cengiz ve Göksel Kadir Yüksel’e ait şarkının mix ve mastering işlemleri Burak Ataş tarafından yapıldı.

tr_TRTurkish