Bu Şarkıları Bir de Teoman’dan Dinleyin: “Aşık Bir Adam” Yayında

Teoman’ın sevdiği şarkıları yorumladığı “Aşık Bir Adam” isimli cover albümü 2 Haziran 2023 itibarıyla dinleyiciyle buluştu.

Yedi şarkıdan oluşan albüm Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanırken, enstrüman olarak sadece clean tonda elektro gitarlar şarkılara hayat veriyor.

Son konserlerinde “Hiçbirini benim yazmadığım ama çok sevdiğim şarkılardan oluşan bir cover albüm yaptım. Bu şarkılar benim içimi titretiyor” diyerek albümü duyuran Teoman albüm hakkında şu detaylara da değiniyor:

Çok sevdiğim bu yedi şarkı diskografimde yer alsın istedim. Şarkıların orijinal tarzı yerine, mükemmeleştirmeden, sadece elektro gitar üzerine minimal bir tarz tercih ettim.”

Albümde, Müslüm Gürses’in Murathan Mungan’ın seçtikleriyle Aşk Tesadüfleri Sever albümünde yer alan “Nilüfer”, Şebnem Ferah’ın sevilen şarkılarından “Sigara”, Sena Şener’den “Sememeliyiz”, Yüksek Sadakat’tan “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer”in yanı sıra TNK grubundan “Yine Yazı Bekleriz”, Akrep Nalan’ın 90’lı yıllara damgasını vuran şarkısı “Halikarnas” ve Bülent Ortaçgil’den “Sevgi” Teoman’ın kendine has kartelasından geçerek ulaşıyor kulaklarımıza.

What's your reaction?

tr_TRTurkish