Bruce Springsteen Daha Önce Duyulmamış Beş Albümden Oluşan Bir Kutu Seti Yayımlayacak

Bruce Springsteen, daha önce yayımlanmamış, çoğunlukla 90’larda kaydedilmiş beş albümden oluşan bir kutu seti hazırladığını doğruladı.

Rolling Stone dergisi ile yaptığı yeni bir röportajda, koleksiyonun 1998’deki duyulmamış ve alternatif şarkılardan oluşan derleme albüm “Tracks”in ruhunu takip edeceğini söyleyerek daha önce yaptığı yorumlara ayrıntı ekledi.

Springsteen, “Temelde 1988 sonrasına ait, yayımlanmamış beş albümden oluşan bir kutu setim var” diyor ve ekliyor, “İnsanlar her zaman merak etmişlerdir… İnsanlar 90’lardaki çalışmalarıma bakıp ’90’lar Bruce için harika bir on yıl değildi diye düşünür… Aslında o dönemde çok fazla müzik yaptım. Albümler yaptım. Şu ya da bu nedenle zamanlama doğru değildi ya da her neyse, onları çıkarmadım.”

Geçen kışı “mahzeni tamamen temizleyerek” geçirdikten sonra koleksiyonu bir araya getirdiğini ekledi ve devam etti: “Bazıları grubun çaldığı eski parçalar, bazıları ise o sırada kavramsallaştırdığım daha yeni şeyler. İnsanlara o dönemde ne yaptığımı yeniden değerlendirme şansı verecek. Ayrıca pek çok şey gerçekten tuhaf…Bazılarının yanıtını görmek için sabırsızlanıyorum.

Ayrıca en son albümü “Only the Strong Survive”ın devamını tamamlama yolunda olduğunu açıklayan Springsteen, muhtemelen albümün dörtte üçünün kaydedildiğini söyledi.

Ultimateclassicrock.com

tr_TRTurkish