Bruce Dickinson Iron Maiden’ın emekli olmayı planlamadığını söyledi: “Muhtemelen sahnede öleceğiz”

Iron Maiden’ın solisti Bruce Dickinson, grubun henüz emekli olma planları olmadığını, hatta tam anlamıyla artık yapamayacakları noktaya gelene kadar sahnede olacaklarını ileri sürdü.

Blabbermouth’un haberine göre Full Metal Jackie ABD radyo programında Maiden’ın uzun vadeli gelecek planları hakkında konuşulurken şarkıcı, yakın zamanda enstrümanlarını kapatmayı düşünmediklerini ve Iron Maiden olarak her zamanki gibi heyecanlı olduklarını vurguladı.

Dickinson, “Gerçekten emekli olmayı planlamıyoruz” derken şöyle devam etti, “Sahnede öleceğimizi düşünüyorum. Ölmek için daha kötü yerler düşünebilirim. Ama hayır, emekli olmayı planlamıyoruz. Hepimiz hala bir sürü enerji ve coşkuyla ateş ediyoruz. Bu yüzden gelecek tur için provalara başlamak adına diğer çocuklarla tekrar bir araya gelmek için sabırsızlanıyorum.”

Iron Maiden’ın Legacy Of The Beast turunun uzun süredir ertelenen üçüncü ayağı, Eylül ayında Amerika kıtasına geçmeden önce bu yaz Avrupa’da başlayacak.

Hayranlarımıza gelince artık nesiller boyu hayranımız var,” diyen Dickinson devam ediyor, “Söyleşi şovlarımda bile, seyircinin yaşı hakkında şakalar yapabilirim, çünkü seyircinin yarısı benim yaşımda, ama seyircinin diğer yarısı genellikle çok, çok daha genç. Yani harika. Bütün bu nesiller arası olayı yürütüyoruz.”

Iron Maiden geçen eylül ayı başında 17. stüdyo albümleri “Senjutsu”yu yayınladı.

Metal Hammer

tr_TRTurkish