Bruce Dickinson Beklenen Solo Albümünün İlk Single’ı “Afterglow of Ragnarok”tan Tadımlık Bir Bölüm Paylaştı

Daha bugün İstanbul konserinin açıklanmasıyla gözlerimizin dolmasına ve türlü duygu sellerinde sürüklenmemize neden olan Iron Maiden solisti Bruce Dickinson, 2024’te çıkacak olan solo albümü The Mandrake Project’in ilk single’ı “Afterglow of Ragnarok”tan tadımlık ufak bir bölüm paylaştı.

Ayrıca uzunçalar albümünü desteklemek için İstanbul’unda içinde olduğu 2024 İngiltere/Avrupa tur tarihlerini de ekledi.

Sadece 27 saniye uzunluğundaki bir teaser ile ilk ipuçlarını duyduğumuz şarkının tamamı 1 Aralık’ta paylaşılacak. Şarkı, 7″ plak formatında, sekiz sayfalık bir çizgi roman ve Dickinson’ın Iron Maiden’ın 2015 albümü The Book of Souls’ta yer alan bestesi “If Eternity Should Fail” için yaptığı demoyu içeren bir B yüzü ile birlikte satışa sunulacak.

Bir basın açıklamasına göre single, “bilimsel ve okült dehanın arka planında geçen karanlık, yetişkinlere yönelik bir güç, istismar ve kimlik mücadelesi hikayesi” olacak The Mandrake Project’in kavramsal anlatısını tanıtmayı amaçlıyor.

Dickinson basın açıklamasında “Bu parçayla projenin tonunu belirlemek önemliydi” diyor ve ekliyor, “Adına yakışır şekilde, ağır bir şarkı ve onu yönlendiren büyük bir riff var… ama aynı zamanda nakaratta albümün geri kalanının getirdiği ışığı ve gölgeyi gösteren gerçek bir melodi var… ve videoyu görene kadar bekleyin!”

Müziğe ek olarak, anlatı Dickinson tarafından yaratılan, Tony Lee tarafından senaryolaştırılan ve Staz Johnson tarafından Z2 Comics için çizilen üç grafik roman ekiyle de keşfedilecek. Dizinin 12 bölümü grafik romanlarda toplanacak ve aralık ayındaki sekiz sayfalık ön bölümün ardından 2024 yılında piyasaya sürülecek.

Single tanıtımına ek olarak Dickinson, daha önce Nisan/Mayıs aylarında Orta ve Güney Amerika’da gerçekleştirileceği duyurulan turne tarihlerinin ardından, albümü desteklemek üzere yeni bir Birleşik Krallık/Avrupa turne tarihlerini de açıkladı. Şarkıcının turne grubunda gitarist Roy Z, davulcu Dave Moreno, basçı Tanya O’Callaghan ve klavyeci Mistheria yer alacak.

“Afterglow of Ragnarok “un 7″ plağı The Mandrake Project web sitesi üzerinden ön sipariş edilebilir.

Bruce Dickinson, photo by John McMurtrie

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish