Broadway Gösterisi Yayına Hazırlanan Bruce Springsteen Yeni Albüm ve Turne ile Dönecek

Patron işinin başına dönüyor.

Broadway’deki başarılı tek kişilik gösterisiyle adından sıklıkla söz ettiren Bruce Springsteen, yeni bir solo albüm üzerinde çalıştığını dahası, önümüzdeki yıl “E Street Band” ile İngiltere turnesi için planlamaların yapıldığını açıkladı.

Springsteen, The Times’a verdiği röportajda yeni albümünü, “daha iyi bir kelime olmamasından dolayı, şarkıcı-söz yazarı albümü – daha çok solo bir kayıt” sözleriyle ifade etti. Bu yaz başında, E Street Band üyeleri ve yapımcı Ron Aniello, Springsteen’in New Jersey’deki stüdyosunda görülmüştü.

Bu açıklama doğrultusunda gelecek albüm, 2014 tarihli “High Hopes”dan bu yana yayımlanacak ilk Springsteen albümü olacak

Springsteen, Broadway’de büyük bir başarıya imza atıp bu yılın başlarında düzenlenen törende özel bir Tony Ödülü kazanırken bir yıldan uzun bir süre boyunca haftada beş gün Walter Kerr Tiyatrosu’nda sahne alarak önemli bir performans sergiledi.

Bu önemli gösterinin konser film versiyonu Netflix tarafından 16 Aralık’ta yayımlanacak ayrıca, özel bir çiftli canlı albüm sürümü de piyasaya sürülecek.

Aşağıda film için yeni ortaya çıkan fragmanı izleyebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Tim Rooke

consequenceofsound.net

tr_TRTurkish