Broadway Eylül’de Tam Kapasiteyle Perdelerini Açıyor

Devam eden koronavirüs salgını nedeniyle bir yıldan fazla süredir karanlıkta kalan Broadway, bu sonbaharda tam kapasiteyle perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Açıklamayı Çarşamba günü vali Andrew Cuomo yaparken, New York City’nin sembolleşmiş Broadway tiyatrolarının 14 Eylül’de tam kapasite ile yeniden açılacağını duyurdu.

Cuomo, Broadway’in New York kimliğinin merkezinde yer aldığını ve sayısız sanatçı ve şov yaratıcısı istihdam eden ekonominin büyük bir parçası olduğunu vurgularken, Eylül ayından itibaren gösterilerin devam edeceğini açıkladı.

“Verileri izlemeye ve ekonomimizi yeniden açmaya devam ederken, şu anda Broadway’de tam kapasite performansların Eylül ayında devam etmesine izin vererek bu sevilen dünyaca ünlü cazibeyi geri getirme yolundayız” diyen Cuomo, devletin güvenli bir geri dönüş planlamak için Broadway endüstri ortaklarıyla yakın çalışacağını, bunun yüz maskeleri, sağlık taramaları, gelişmiş hava filtreleme ve havalandırma ile güçlü temizlik ve dezenfeksiyon gibi uygulanabilir sağlık protokollerine uyum sağlamayı içerdiğini de ekliyor.

Hamilton ve Wicked gibi ana gösteriler ile Jagged Little Pill ve To Kill a Mockingbird gibi yeni yapımlar dahil olmak üzere yaklaşan Broadway şovlarının biletleri 6 Mayıs’ta Broadway.com ve diğer satış noktaları aracılığıyla satışa sunulacak.

Consequence.net

tr_TRTurkish